top of page

Trafik Kazası Tazminat Davaları

 

Ankara'da faaliyet gösteren Başkent Avukatlık Ofisi Trafik Kazası Tazminat Davaları alanında uzman kadrosu ile mağdurların haklarını değişen yasalara araştırmacı bakışıyla maksimum fayda ile kısa sürede aramaktadır.

 

BAŞKENT AVUKATLIK OFİSİ, yaralanmalı trafik kazaları sonucu kalıcı iş gücü kaybı oluşan vatandaşlarımızın maddi/manevi hakların korunması veya ölümlü trafik kazaları sonrası vefat nedeni ile destekten yoksun kalanların haklarının korunması amacıyla on yılı aşkın zamandır tecrübeli kadrosuyla müvekkil ile birebir iletişime dayalı hizmet vermektedir. 

Sigorta ettiren ile sigortalı veya 3. Kişi arasında doğan hukuksal problemleri tahkim, ara buluculuk veya sulh çalışmaları yolu ile maksimum fayda ve kısa sürede çözmeye yetkin kadrosu ile hizmet kalitesini daima en üst seviyede tutmaktayız.
Ülkemizde artan araç sayısı ile bilinçsiz sürücü sayısı da artmaktadır. Bu nedenle trafik kazalarının ilk nedenleri arasında sürücü kusurları gelmektedir. Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanmanın yanı sıra, aşırı hız yapmak, şerit değiştirme kurallarına riayet etmemek, acemilik, dikkatsizlik, uykusuzluk, araç kullanırken telefonla ilgilenmek gibi yapılan birçok hata maddi hasarlara, geçici veya kalıcı sakatlanmalara ve en kötüsü ölümlere yol açmaktadır.
Meydana gelen trafik kazalarında araç değer kaybının tazmini mümkün iken; yaralananların tazminat hakları olduğu gibi, hayatını kaybedenlerin yakınlarının da tazminat hakları vardır.
  • Geçici ve Kalıcı İş Göremezlik Tazminatı
  • Bakım/Bakıcı Tazminatı
  • Destekten Yoksun Kalma Tazminatı, Cenaze Gideri
  • Manevi Tazminat
  • Araç Değer Kaybı Tazminatı
bottom of page